czwartek, 5 lipca 2012

Jak reklamować swoją firmę w internecie?

Globalizacja idzie do przodu w zastraszającym tempie. Jeszcze kilka lat temu, nie spodziewaliśmy się, że internet zostanie tak dobrze przyjęty przez rzeszę ludzi. Dzisiaj, wstając rano, odpalamy komputer by znaleźć najłatwiejszą trasę na umówione spotkanie, jedzenie zamawiamy przez popularne portale, a ze znajomymi umawiamy się na spotkania za pomocą facebook’a.
Dlatego, firmy znalazły swoje miejsce w sieci, dobre pozycjonowanie i duży ruch na stronie jest gwarancją sukcesu. Ale jak zacząć, żeby prześcignąć swoją konkurencję? Bardzo ważna jest personalizacja kampanii marketingowej i dobranie grupy docelowej, bo przecież na portalach społecznościowych nie będziemy reklamować usług budowlanych, ale produkty konsumenckie – jak najbardziej. Kolejnym ważnym działaniem jest oczekiwanie wyników, jakie możemy uzyskać. Należy pamiętać, że w internecie nie prowadzimy wyłącznie działań marketingowych, ale także PR’owe, co wiąże się z długotrwałą pracą. Warto także zainteresować się innowacyjnymi i nieco kontrowersyjnymi propozycjami. Jedną z nich, jest współpraca z popularnymi blogerami. Organizując konkursy za ich pośrednictwem i przedstawienie oferty firmy, może przyjąć się z pozytywnym feedbackiem. Ludzie szybciej zaufają swojemu idolowi, aniżeli sponsorowanemu wpisowi w gazecie czy na portalu internetowym. Jednak, nie możemy zapominać o najprostszych działaniach. Są nimi – porządne wypozycjonowanie kluczowych słów, prosta strona internetowa z czytelną ofertą, która zachęci do zapoznania się z produktami. Ciekawym rozwiązaniem jest także marketing szeptany – aktywność na forach, grupach konsumenckich i na portalach społecznościowych. Można w szybki sposób reagować zarówno na pozytywne jak i negatywne informacje. Jednak, obojętnie którą metodę wybierzemy – każda jest dobra, bo im jest jej więcej – tym większa pewność, że dotrze do potencjalnego klienta.
Zastanów się może i dla twojej firmy reklama w internecie będzie strzałem w "dyche"

1 komentarz:

  1. Reklama jest bardzo ważna, należy jednak zadbać aby została w prawidłowy sposób przygotowana - nie można oszczędzać na jakości. Warto pomyśleć również nad tradycyjnymi, drukowanymi materiałami. Ja korzystam z usług TPSdruk (www.tpsdruk.pl) pokecam zainteresować się ich ofertą.

    OdpowiedzUsuń